Młodość we krwi!

 
Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są
w medycynie od ponad 30 lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych. Jednym z tego typu preparatów jest  osocze bogatopłytkowe otrzymywane z krwi żylnej pacjenta, zawierające liczne czynniki wzrostu, które po aktywacji stymulują odbudowę komórkową, a tym samym prowadzą do regeneracji tkanek. W medycynie estetycznej zabiegi
z wykorzystaniem osocza stosuje się od 2003 roku i dzięki wysokiej skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami, zdobywają one coraz większe grono zwolenników.
 
Zabieg na bazie osocza – naturalny powrót młodości
To zabieg pobudzający skórę do odnowy, wykorzystujący naturalne właściwości organizmu do regeneracji. Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych ze względu na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Jest preparatem autologicznym, a jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Dzięki zastosowaniu zamkniętego systemu sterylnych probówek, ryzyko zakażenia jest praktycznie zerowe. Polecany jest zarówno 20-latkom, jak i osobom dojrzałym. Szczególnie rekomendowany jest pacjentom, których skóra wykazuje reakcje alergiczne (skóra atopowa) oraz tym wszystkim, którzy poszukują naturalnych zabiegów i bezpiecznych produktów o wysokiej skuteczności. Terapie z osoczem bogatopłytkowym sprawdzają się także doskonale po zabiegach medycyny estetycznej oraz w walce z łysieniem.
 
 
Zabieg  trwa ok. 20-30 minut i polega na aplikowaniu powierzchniowo
w skórę osocza bogatego w płytki krwi, pozyskanego z krwi pacjenta. Ostrzykiwana jest głównie twarz, szyja, dłonie i dekolt, natomiast efekty są długotrwałe: skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask, znika szarość i zmęczenie, a także drobne zmarszczki. Zabiegi osoczem bogatym w płytki krwi stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia
i regeneracji skóry. Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu (TGF-beta, EGF, PDGF, VEGF, BFGF), które:
· pobudzają procesy regeneracji tkanek
· wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
· aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
· pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu
· przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka
 

Efekty:

· skóra zregenerowana,
· poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia,
· fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu
· skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza,
· cera nabiera blasku.
 
 
 
W celu otrzymania osocza bogatopłytkowego konieczne jest pobranie od pacjenta pewnej objętości krwi pełnej. Jej ilość zależy od objętości osocza bogatopłytkowego jaką zamierza się uzyskać. Najczęściej potrzebne jest od 9 do 18 ml krwi w celu otrzymania 5 ml osocza bogatopłytkowego. Krew zostaje pobrana próżniowo do fiolki z antykoagulantem
i żelem separującym, a następnie odwirowana w celu oddzielenia płytek krwi od pozostałych składników. Preparat prawidłowo pozyskanego osocza bogatego w płytki krwi pozostaje stabilny i sterylny przez około 8 godzin. Osocza nie można zamrażać, przed każdym zabiegiem należy je przygotowywać na nowo.
 
Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można stosować jako samodzielny zabieg odmładzający. Wówczas należy wykonywać ją w seriach – ilość uzależniona jest od wieku
i stanu skóry. Bardzo dobre efekty przynosi cykl 3-5 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych, a także łączenie zabiegu z nićmi PDO.Wykorzystujemy tę metodę w leczeniu różnych typów łysienia i wypadania włosów,ostrzykujemy owłosioną skórę głowy,możemy go wprowadzić w cykl mezoterapii,aby poprawić efekty końcowe.
 
Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg można wykorzystywać zarówno do odmłodzenia
i poprawy skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz w leczeniu blizn i rozstępów. Terapie PRP można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, tj.: laseroterapia, pilingi, mikrodermabrazja, nici PDO. Doskonale przygotowują skórę do innych zabiegów, dzięki osoczu komórki skóry lepiej współpracują, a po zabiegu – szybciej się regenerują.
 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu 

 
Terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecane są do rewitalizacji skóry, poprawy jej struktury i gęstości, korekcji zmarszczek i fałd. Warto zdecydować się na zabieg, gdy skóra jest wiotka, sucha i zmęczona. Zabiegi te dają również pozytywne efekty w zahamowaniu wypadania włosów, zwalczaniu rozstępów i blizn.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: ciąża, laktacja, choroby nowotworowe, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, leczenie immunosupresyjne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.